רוצים לדעת עוד? מוזמנים לצפות בסרטונים בנושאים שונים עמם מתמודדים בטיפול

 

 טיפול משפחתי                                                                                                            

“ילד בעייתי”

התמודדות עם בעיות במשפחה שבאות לידי ביטוי בהתנהגות של אחד הילדים.
כיצד מתמודדים עם בעיותיו של הילד בטיפול משפחתי?

 

|  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

טיפול משפחתי כליווי לתהליך “היציאה מהארון” של מתבגרים הומוסקסואלים

מתבגרים רבים שואלים את עצמם שאלות לגבי הזהות המינית שלהם. חלקם לומדים על עצמם במשך השנים שהם נמשכים לבני-מינם ומתאהבים בהם. כאשר הסביבה אינה תומכת, עלולה “היציאה מהארון” להיות קשה ומורכבת. מומלץ לפנות לטיפול שיסייע להתמודד עם הקשיים שעולים במשפחה.

 

 

למאמר בנושא |  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

אחים שכולים

האח השכול מאבד את האדם שהוא הפרטנר הטבעי שלו למשחק, לתחרות ולמריבה, ועל פי רוב גם לפיוס ולקרבה. אובדן שני הוא של ההורים, שאבלם דחק הצידה את אבלו של האח השכול. הטיפול מאפשר לעבד את האובדן הכפול, תוך מסע משותף דרך כל שלבי האבל.

 

למאמר בנושא |  חזרה לראש הדף

*  *  *

 טיפול זוגי                                                                                                                             

קנאה אובססיבית

הקנאה היא רגש נורמלי ומבטאת תחושת שייכות כלפי בן-הזוג. בזוגיות קיימת התחייבות זה כלפי זו, והחוזה הוא שישנו גבול אותו לא ניתן לפרוץ. זהו הגבול המגן על הזוגיות, ולכן הקנאה באדם שחודר דרך הפירצה, היא טבעית וחיובית.

יחד עם זאת, ישנם מקרים של קנאה אובססיבית והרסנית, בהם בן או בת הזוג סובלים מחרדת נטישה וחשים מאויימים שייעזבו על-ידי האהוב/האהובה. זוהי קנאה פתולוגית, בה האוהב מגביל את בן-הזוג ורוצה להשיג פיקוח ושליטה מוחלטים עליו. במקרים קיצוניים קנאה אובססיבית עשויה להוביל לאלימות.

באמצעות הטיפול אפשר לזהות את הדינמיקה הבעייתית, ושני בני-הזוג מזהים את חלקם ביצירתה. הטיפול מסייע להפחית את החרדות ולחזק את תחושת הביטחון והשליטה.

 

למאמר בנושא |  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

 

קונפליקטים בין בני-זוג

קונפליקטים בין בני-זוג הם ביטוי טבעי ולגיטימי לאי-הסכמות שישנן בין שניים. אדרבא, אם הם לא מביאים את אי-ההסכמות ביניהם לידי ביטוי, הדבר מעיד על בעייתיות ופגיעות-יתר של המערכת הזוגית. במקרה כזה אחד הסיכונים הוא שהקונפליקטים יתועלו לכיוון אדם שלישי – למשל, הילדים.

קונפליקטים הופכים להרסניים כאשר הם משתלטים על סדר-היום של בני-הזוג, ובייחוד כאשר הם מבוססים על אלימות, כלומר כשאחד מבני-הזוג מנסה למחוק את האחר/ת ולהגיד שדעתו היא הבלעדית בבית.

הטיפול הזוגי מהווה מרחב בטוח בו יכולים בני-הזוג להקשיב זה לזו בדרך של דיאלוג בוגר, ללא ביקורת ושיפוטיות מצד בן או בת-הזוג.

 

|  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

פוביית נישואין

פוביה היא חרדה בעוצמה גבוהה, שגורמת לאדם הסובל ממנה לנסות להימנע מגורם החרדה. אנשים הסובלים מפוביית נישואין נרתעים מרצונם של בני-הזוג למסד את הקשר. ככל שבן או בת הזוג מנסים לשכנע אותם, כך ההתנגדויות שלהם גוברות.

הטיפול הזוגי עוזר להעלות לפני-השטח בעיות סמויות מן העין, שגרמו לחרדה. קונפליקטים שישנם נדונים בצורה בוגרת ובשלה. חשוב לא להתעלם מסימני החרדה, להגיע לטיפול ובאמצעותו לשתף את בני-הזוג ולהעזר בהם.

 

|  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

בגידה – סוף הסיפור או התחלה מחדש?

זוגות רבים מגיעים לטיפול זוגי לאחר שנחשפה בגידה של אחד מהם. ישנן סיבות רבות ודרגות שונות של בגידה, מאפיזודה מינית חד-פעמית ועד לרומן ממושך בעל עומק רגשי.

שני בני הזוג מתמודדים אם שאלת האמון ומתקשים לבנות אמון מחדש. אם יש רצון ונכונות מצד שניהם לעבוד על הקשר ולהבין מה הוביל לבגידה, יש סיכוי טוב לשקם את הזוגיות.

 

למאמר בנושא |  חזרה לראש הדף

*  *  *

 

טיפול זוגי במהלך הגירושין או אחריהם

טיפול זוגי נועד גם לבני זוג שהחליטו להתגרש, והוא מלווה אותם החל משלב ההחלטה, דרך הליכי הגירושין ועד לחייהם לאחר הגירושין.

התהליך כולו כרוך באובדנים רבים: אובדן הקשר עם אדם קרוב, אובדן הסטטוס של אדם נשוי, לעתים אובדן של מקום המגורים, של המעגל החברתי והגבלת הקשר עם הילדים.  הטיפול הזוגי עוזר לעבד את האובדנים הללו ולרכוש תובנות מהפרק הראשון לקראת פרק ב’, כדי שלא לחזור על אותן טעויות.

כאשר ישנם ילדים בתמונה חשוב עוד יותר ללוות את תהליך הגירושין בטיפול זוגי. הטיפול מסייע לבני הזוג להמשיך לנהל מערכת תומכת לילדיהם למרות הפרידה.

 

|  חזרה לראש הדף

 

 

שתף את המאמר ברשתות החברתיות:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp

צור קשר