שימוש בפנטזיות ככלי יעיל בטיפול המיני

כמטפלת מינית, פרטנית וזוגית, אני מרבה להיעזר בטיפול בפנטזיות מיניות. נשים וגברים יכולים להתגבר בעזרת הפנטזיות על מגוון בעיות בתפקוד המיני, למשל; חוסר חשק, רתיעה ממין עקב חרדה מזוגיות, אינטימיות ומגע, בעיות בעוררות כגון בעיית זיקפה, בעיות כאב כגון וגיניזמוס, או בעיות שפיכה (אורגזמה).

הפנטזיות הארוטיות הן משאב חיוני ומשמעותי, שמאפשר להתרחק מהמציאות המשעממת והאפרורית. לכן, מאפשרות הפנטזיות לרענן את הזוגיות, בה דעכו או אבדו החשק והתשוקה. בעזרתן ניתן להחזיר את החיות לסקס, גם אם נשארים לאורך זמן עם אותו בן זוג. הפנטזיות המיניות מחזירות לחיים זיכרונות מתוקים שנשכחו וכוסו באבק. בכוחן לתקן פגמים במציאות ולפצות על חסכים. הן מאפשרות לתפוס ולחוות את הפרטנר כמעורר יותר, ולחוש הנאה רבה יותר מסקס.

בטיפול המיני, אני נעזרת בשילוב של פנטזיות מיניות, כדי לעזור לנשים וגברים שנרתעים ממין לעבור במסגרת הטיפול המיני, תהליך של התגברות הדרגתית על הרתיעה מהמין. למטופלים שמתקשים בשלב העוררות, מכיוון שמחשבותיהם נודדות ומוסחות מהסיטואציה המינית, עוזרות הפנטזיות להתמקד בתחושות המיניות. כמו כן נשים שסובלות מכאב בחדירה, עקב וגיניזמוס, יכולות לעבור תהליך של הפחתת חרדה (הגורמת להתכווצות שרירי האגן) תוך שילוב של הפנטזיות וטכניקות רבות אחרות.

רבים נוטים לתפוס את הפנטזיות המיניות כאסורות, ולעיתים לזהות אותן עם סטיות. בטיפול המיני אני מנרמלת את השימוש בפנטזיות, ומפחיתה את הבושה ורגשי האשם מהן.

עירית (שם בדוי) בשנות הארבעים לחייה, נשואה ואם לארבעה ילדים, פנתה לטיפול מיני בעקבות ירידת החשק המיני ותחושת חוסר חשק הולך וגובר כלפי בעלה. יחד עם זאת, מבחינות רבות עירית שבעת רצון מהזוגיות, ולא רוצה לנתק את הקשר. “אני מתביישת להודות בפנייך”, מספרת עירית בטיפול, “אבל אני מפנטזת בזמן הסקס עם אורי בעלי, על השכן הסקסי שלי. לפעמים הגברים שאני מפנטזת עליהם מוכרים לי, ולפעמים בהשראת ספרים או סרטים. כאישה נשואה עולות אצלי מחשבות שאני בוגדת ולא מוסרית”. יחד עם זאת, מתארת עירית את הפנטזיות כסם חיים, ובלעדיהן הסקס יובשני וטכני. מטופלת אחרת מתארת את הפנטזיות המיניות שלה כאסורות, כי הן נושאות אופי של סאדו מאזו. “בתקופה שקראתי את “חמישים גוונים של אפור”, מספרת מיכל, “הייתי נכנסת למיטה מלאת פנטזיות על כוח ושליטה. אני פמיניסטית, ובמציאות היחסים שלי ושל בן זוגי שיווניים והוגנים, אבל המחשבה על גבר ששולט בי מינית עוררה אותי מאוד…”

בטיפול עולות השאלות על הפער בין המציאות לבין הדמיון, על המשמעות של בגידה, על המחסומים של הצנזורה והשחרור מעכבות. הרבה פעמים עולה בטיפול המיני הפער בין “האני הפרטי” שכולל גם את הפנטזיות, לבין “האני הציבורי” והדרישות החברתיות. השימוש בפנטזיות בטיפול המיני מאפשר להשתחרר מהעכבות, ולתת דרור לתשוקות הכמוסות ביותר. הטיפול הוא תהליך שמאתגר את הדעות הקדומות והמסרים החברתיים, שמגבילים ומפחיתים את ההנאה ממין. בטיפול המיני, אני מעודדת את המטופלים להיעזר בדמיון הארוטי שלהם, גם כשאינו מתאים לחוקי הצנזורה החברתיים, למשל באמצעות פנטזיות שמבטאות כוח, תוקפנות, אנוכיות, קנאה או כניעה לכוח.

חשוב לציין, שהשימוש בפנטזיות המיניות הינו חלק ממכלול של גישות, שיטות וטכניקות המשולבות בטיפול המיני להשגת חיי מין מלאים ומספקים.

שתף את המאמר ברשתות החברתיות:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp

צור קשר